HSB 2022 SCHEDULE
SEP 30, OCT 1, & OCT 2    SAN FRANCISCO, CA
Schedule Subject to Change | Download Print-At-Home Kit

A-Z

Saturday
Bandwagon Stage
1:30 - 2:10pm
AJ Lee and Blue Summit
Sunday
Banjo Stage
12:30 - 1:20pm
Alison Brown
Friday
Swan Stage
4:45 - 5:45pm
Allison Russell
Sunday
Towers of Gold Stage
1:20 - 2:10pm
Amythyst Kiah
Saturday
Rooster Stage
6:00 - 7:00pm
Andy Shauf
Saturday
Towers of Gold Stage
1:15 - 2:05pm
Antibalas
Sunday
Rooster Stage
11:00 - 11:45am
Aoife O’Donovan
Sunday
Rooster Stage
12:30 - 1:15pm
Arooj Aftab
Friday
Banjo Stage
2:30 - 3:15pm
Asleep At The Wheel
Sunday
Swan Stage
3:50 - 4:45pm
Béla Fleck My Bluegrass Heart
Saturday
Rooster Stage
3:25 - 4:10pm
Black Opry Revue F: Leon Timbo, Lizzie No, O.N.E the Duo Part of Buddy Miller's Cavalcade of Stars
Friday
Banjo Stage
1:10 - 1:55pm
Blackie and the Rodeo Kings
Friday
Swan Stage
1:30 - 2:15pm
Bob Schneider
Saturday
Towers of Gold Stage
3:00 - 3:55pm
Bonny Light Horseman
Sunday
Rooster Stage
2:00 - 2:50pm
The Brothers Comatose
Saturday
Rooster Stage
4:25 - 5:15pm
Buddy Miller Part of Buddy Miller's Cavalcade of Stars
Saturday
Banjo Stage
11:00 - 11:45am
Cedric Watson
Friday
Towers of Gold Stage
5:45 - 7:00pm
Charley Crockett
Sunday
Bandwagon Stage
3:10 - 3:50pm
Crying Uncle Bluegrass Band
Sunday
Swan Stage
2:10 - 3:00pm
Cymande
Sunday
Porch Stage
1:20 - 2:00pm
Danielle Ponder
Sunday
Bandwagon Stage
1:25 - 2:00pm
DaShawn Hickman w/ Charlie Hunter
Sunday
Rooster Stage
3:45 - 4:50pm
Dave Alvin & Jimmie Dale Gilmore w/ The Guilty Ones
Friday
Bandwagon Stage
3:20 - 4:00pm
The Dead Tongues
Friday
Banjo Stage
5:45 - 7:00pm
Drive-By Truckers
Sunday
Banjo Stage
11:00 -11:45am
Dry Branch Fire Squad
Saturday
Towers of Gold Stage
4:45 - 5:55pm
Elvis Costello
Sunday
Banjo Stage
5:45 - 7:00pm
Emmylou Harris
Sunday
Banjo Stage
2:00 - 3:15pm
Fare Thee Well: Celebrating the Songs of John Prine, Nancy Bechtle, Justin Townes Earle & More
Sunday
Swan Stage
5:55 - 7:00pm
Galactic f: Anjelika “Jelly” Joseph
Saturday
Rooster Stage
11:00am - 12:00pm
The Go To Hell Man Band
Saturday
Porch Stage
1:50 - 2:30pm
Ismay
Sunday
Porch Stage
3:40 - 4:25pm
Jaime Wyatt
Friday
Bandwagon Stage
5:00 - 5:40pm
Jake Blount
Saturday
Swan Stage
3:55 - 4:45pm
Jay Som
Saturday
Swan Stage
5:55 - 7:00pm
Jerry Harrison & Adrian Belew – Remain in Light
Sunday
Porch Stage
2:30 - 3:10pm
Jesse Colin Young
Saturday
Rooster Stage
1:25 - 2:10pm
Jim Lauderdale Part of Buddy Miller's Cavalcade of Stars
Saturday
Banjo Stage
2:15 - 3:05pm
Joseph
Friday
Towers of Gold Stage
3:55 - 4:45pm
Joy Oladokun
Saturday
Rooster Stage
12:30 - 1:10pm
Kelsey Waldon Part of Buddy Miller's Cavalcade of Stars
Sunday
Bandwagon Stage
11:50am - 12:25pm
Kevin Welch
Saturday
Bandwagon Stage
11:50am - 12:30pm
Kieran Kane & Rayna Gellert
Saturday
Rooster Stage
2:25 - 3:10pm
Larry Campbell & Teresa Williams Part of Buddy Miller's Cavalcade of Stars
Saturday
Swan Stage
2:05 - 3:00pm
Las Cafeteras
Saturday
Banjo Stage
12:35 - 1:25pm
Laurie Lewis & The Right Hands
Sunday
Towers of Gold Stage
3:00 - 3:50pm
Lucius
Saturday
Bandwagon Stage
3:10 - 3:50pm
Marco and The Polos
Sunday
Towers of Gold Stage
4:45 - 5:55pm
Marcus Mumford
Saturday
Porch Stage
6:00 - 6:45pm
Marlon Williams
Saturday
Porch Stage
3:10 - 3:55pm
Meklit
Saturday
Porch Stage
12:30 - 1:10pm
Michaela Anne
Sunday
Swan Stage
12:30 - 1:20pm
Moonalice
Saturday
Porch Stage
11:10 - 11:50am
Phil Salazar and the Kin Folk
Sunday
Porch Stage
11:00 - 11:40am
The Quitters
Friday
Towers of Gold Stage
2:15 -3:05pm
Rainbow Girls
Sunday
Banjo Stage
3:55 - 4:55pm
Rhiannon Giddens w/ Francesco Turrisi
Friday
Swan Stage
3:05 - 3:55pm
S.G. Goodman
Friday
Banjo Stage
4:05 - 4:55pm
Sam Bush
Sunday
Porch Stage
6:10 - 7:00pm
Sarah Shook & the Disarmers
Friday
Bandwagon Stage
2:00 - 2:30pm
Satya
Sunday
Towers of Gold Stage
11:45am - 12:30pm
Seratones
Saturday
Banjo Stage
5:45 - 7:00pm
Steve Earle & The Dukes
Saturday
Bandwagon Stage
5:00 - 5:40pm
Steve Poltz
Sunday
Rooster Stage
5:35 - 6:45pm
The Tallest Man on Earth
Saturday
Swan Stage
12:25 - 1:15pm
The Travelin’ McCourys
Saturday
Porch Stage
4:35 - 5:20pm
Tré Burt
Saturday
Towers of Gold Stage
11:35am - 12:25pm
The Waco Brothers w/ Guest Mekons
Saturday
Banjo Stage
3:55 - 4:55pm
Waxahatchee
Sunday
Porch Stage
4:55 - 5:40pm
The Whitmore Sisters
Sunday
Porch Stage
12:10 - 12:50pm
Wreckless Strangers
Sunday
Bandwagon Stage
5:00 - 5:45pm
Yasmin Williams